Пирин (ГД) взе аванс срещу Нефтохимик

Пирин /Гоце Делчев/ победи Нефтохимик с 1:0 в първата осминафинална среща от турнира по футбол за купата на България.

Първото полувреме премина под диктовката на домакините, а главни действащи лица бяха нападателят на пиринчани Борислав Хазуров и вратарят на гостите Борислав Стойчев.

Още в 4-та минута Борислав Хаджиев опита майсторски удар - ножица, но защитник на Нефтохимик изби от самата голлиния.

На два пъти - в 30-та и в 40-та минута, Борислав Хаджиев отправи слин удари, но вратарят Борислав Стойчев успя да ги спаси.

А в 53-та минута Борислав Стойчов отново имаше отлична проява, когато предотврати автогол на защитника Диян Молдованов.

В 74-та минута Виктор Шишков нахлу в наказателното поле на гостите и бе съборен, а главният съдия Георги Йорданов отсъди дузпа.

От бялата точка Борислав Хаджиев изпрати топката в мрежата на Борислав Стойчев - 1:0 за Пирин /Гоце Делчев/, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал.

Състави:

Пирин /Гоце Делчев/:Абдиков, Пиргов, Дреновички, Гуцев, Фиданин, Лазаров, Б. Хазуров, Марчев, Лапантов, Коцев, Панайотов