Пирин (ГД) удари Черно море и го остави в дъното на класирането

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) се поздрави с домакинска победа с 3:2 над Черно море в мач от 9-ия кръг на А група.

Борислав Хазуров даде преднина на Пирин след точно реализирана дузпа в 31-ата минута, а останалите две попадения във вратата на "моряците" отбеляза Димитър Пиргов (56', 78'). Точни за гостите от Варна пък бяха Мирослав Манолов (50') и Росен Колев (62').

Срещата започна с натиск на Пирин и домакините можеха да открият резултата още в първата минута, след като Хазуров изведе Драги Коцев очи в очи с вратаря на варненци Георги Китанов, но младият страж бе по-бърз.

Само три минути по-късно (4') Черно море отговори с опасен удар на Георги Илиев, който бе избит от голлинията от защитника на домакините Атанас Фиданин.

Двубоят продължи на много високо темпо и в 12-ата минута, след бърза атака на Пирин, френският им нападател Албин Ходжза нацели страничната греда.

Така се стигна до 28-ата минута на мача, когато Драги Коцев открадна една топка, след което нахлу в наказателното поле на Черно море и бе съборен от Китанов, а главният съдия Никола Попов отсъди дузпа и жълт картон за вратаря на гостите. Зад топката застана Борислав Хазуров и с хладнокръвен удар реализира за 1:0.

"Моряците" успяха да върнат попадението малко след началото на второто полувреме (49'), когато Дончо Атанасов направи добър пробив, след което центрира по земя в наказателното поле на Пирин, където Мирослав Манолов засече топката и я прати във вратата на Абди Абдиков за 1:1.

Домакините от Гоце Делчев отново излязоха напред в резултата в 55-ата минута, когато Петър Лазаров центрира от корнер в наказателното поле на Черно море, а Пиргов засече неспасяемо топката с глава за 2:1.

Радостта на Пирин обаче не трая дълго, защото след само 5 минути (60'), Черно море отново възстанови равенството. Този път точен бе Росен Колев, който бе най-съобразителен при един ъглов ъдар и с глава направи 2:2.

Домакините не се отказаха да търсят нещо повече в този мач и усилията им бяха възнаградени в 77-ата минута, когато Пиргов оформи крайното 3:2 в полза на домакините, разписвайки се отново с глава след центриране от ъглов удар.

След тази победа Пирин събра 12 точки, с които се изкачи на 8-а позиция във временното класиране на А група, докато Черно море е на 13-о място с 9 пункта.