Пирин (ГД) - идеалната мишена за Макриев

снимка: levski.bg

Днес нападателят на Левски Димитър Макриев ще излезе за четвърти път като титуляр този сезон в А група.

До момента шаранът е играл в 8 двубоя, в които е престоял на терена 334 минути. В тях не е отбелязал гол. Срещу съгражданите си от Пирин Гоце Делчев шаранът ще може да се разпише за първи път със синята фланелка.

Той не успя да го стори в първия мач за купата срещу този съперник, когато сините спечелиха с 4:0.

29-годишният неврокопчанин е бил на терена общо 424 минути (във всички турнири). Тоест не е вкарвал гол вече малко повече от 7 часа.

Подобен проблем имаше и другият таран на сините - Цветан Генков. Неговата голова суша в А група продължи точно 459 минути.

Той й сложи край срещу Локо Пд (3:2), когато реализира победното попадение за сините, припомня вестник "Тема:Спорт".