Пирин думна Монтана и си гарантира оцеляването в А група

снимка: Facebook

С гол в 73-ата минута на Даниел Генов Пирин нанесе тежко поражение на Монтана с 1:0 и си гарантира оцеляването в А група, печелейки голямото дерби на 35-ия кръг. "Орлетата" събраха 26 точки и при оставащ само един мач до края на първенството, вече имат 5 аванс на осмото място в класирането пред Монтана, който ще трябва да играе бараж за оцеляването си.

Пирин започна по-силно двубоя и още в рамките на първите две минути на срещата бяха създадени две изгодни положения пред вратата на домакините, но първо Костадин Дяков стреля отдалече право връцете на Христо Иванов, а малко по-късно Тони Тасев с глава отново не можа да преодолее стража на Монтана.

Домакините постепенно се окопитиха и не позволиха на Пирин да упражнява сериозен натиск през първото полувреме, като можеха и да поведат в резултата, създавайки чисто положение в 24-ата минута.

Атанасов проби в наказателното поле и намери Коконов, който обаче от изгодна позиция разочарова с удар право в ръцете на вратаря Краси Костов.

След почивката темпото не бе особено високо и чистите ситуации липсваха, но в 69-ата минута Иван Стоянов пропиля чудесна възможност да осигури на тима си ценно предимство в резултата - той преодоля бранител и понечи да намери съотборник в наказателното поле, но не отигра по най-добрия начин и защитник на Пирин се намеси.

Въпреки че нито веднъж не бяха застрашили сериозно противниковата врата след почивката, гостите от Пирин издебнаха най-изгодния момент, за да нанесат тежкия си удар. Даниел Генов се саморазправи с Асен Георгиев и успя да пробие в пеналтерията, преди на отправи прецизен изстрел в далечния ъгъл и да даде безценен аванс на Пирин - 0:1.

В 83-ата минута Монтана бе болезнено близо до изравнителното попадение и до запазване на шансовете си за осмото място, но Сергей Георгиев от около пет метра реши да къса мрежата със сила и вместо това прати кълбото над вратата.

В заключителните секунди на редовното време домакините създадоха поредното меле в наказателното поле на "орлетата", като кълбото дори уцели напречната греда, но не пожела да мине голлинията.

Така в крайна сметка Пирин постигна безценна победа и дръпна с пет точки на съперника си в класирането, с което си гарантира оцеляването в елита кръг преди края на първенството.