Пирин Балканстрой не сгреши у дома срещу Славия

Отборът на Пирин Балканстрой (Разлог) победи като домакин Славия (София) с 3:1 (22:25, 25:22, 25:23, 25:13), в мач от последния кръг на Суперлигата.

С това волейболистите от Разлог постигнаха своята 21-ва победа в първенството, като завършиха редовния сезон на първо място, само с една загуба от Арда (Кърджали). Тимът на Славия пък открадна много важен гейм от домакините, като с това бетонира осмото си място и ще бъде един от участниците в плейофите. Като първи и осми двата тима оформят и една от двойките в плейофите, като домакин в първата среща ще бъдат пиринци.

Мачът започна добре за домакините, като те взеха минимален аванс от две точки. Първото техническо прекъсване бе при 8:6 в тяхна полза, а това водачество се запази до 13:11. Впоследствие Белите обърнаха играта, като втората задължителна почивка вече бе с 1 точка в тяхна полза 16:15. До края на гейма гостите удържаха фронта, като спечелиха първата част, която бе изключително важна за участието им в плейофите.

От там насетне мачът изцяло под диктовката на домакините, като и в трите последвали части пиринци водеха в резултата и затваряха безпрепяствено геймовете в своя полза. Голямото им превъзходство се видя най-вече в четвъртата част, когато те оставиха съперника на 13 точки.

С най голям актив за пиринци завършиха Светослав Гоцев и Йордан Желязков с по 13 точки.

Същият актив от по 13 точки завършиха и двама състезатели от Славия, като това бяха Стойко Стоянов и Галин Николов.