Пим Вербек напуска Австралия след Мондиала

галерия:

снимка: dailymail.co.uk

Селекционерът на Австралия Пим Вербек ще се оттегли от поста си след края на Световното първенство в ЮАР, без значение от резултатите на тима на Мондиала.

 

Холандският специалист обяви това свое решение в официално комюнике, в което се казва: "Много трудно ми беше да взема това решение, след повече от две години работа в Австралия, но мисля, че дойде времето да потърся ново предизвикателство".

 

Вербек застана начело на Австралия в началото на 2008 г. Неговият тим е в група на Мондиала с отборите на Германия, Сърбия и Гана.