Пиенар пропуска срещата с Манчестър Сити

галерия:

Полузащитникът на Евертън Стивън Пиенар ще пропусне срещата с Манчестър Сити, която ще се играе този понеделник.

 

Националът на ЮАР изпита болки и бе сменен в последната среща на Евертън от Висшата лига срещу Уигън, играна миналия уикенд.

 

Травмата на халфа не е сериозна, но ще се наложи футболистът да отсъства от терена известно време.

 

"Резултатите от изследванията не бяха лоши, но ще се наложи да почивам една седмица," заяви самият Пиенар в страницата си в Twitter.

 

Отборът на Евертън е на 15-тата позиция в класирането на Висшата лига с актив от 18 точки след 17 изиграни кръга, а Пиенар е един от основните футболисти, на които разчита мениджърът на тима Дейвид Мойс.