Пици: Просто такъв е футболът

Валенсия трябваше да се класира на финала на Лига  Европа, категоричен е старши треньорът на "прилепите" Хуан  Антонио Пици, след като воденият от него тим победи Севиля с  3:1, но отпадна с общ резултат 3:3.

Домакините поведоха с 3:0 на "Местая", но отпаднаха от надпреварата след гол на Стефан Мбия  в четвъртата минута на добавеното време.

"Нашите футболисти се раздадоха до последна капка сила и аз  няма как да ги упрекна в каквото и да бъде.

Ние си свършихме  работата и дори направихме повече от нужното. Заслужавахме  напълно да се класираме на финала, но не успяхме. Тези неща  обаче се случват често и това далеч не е прецедент.

Просто такъв е футболът", заяви Пици след мача срещу Севиля.

Валенсия се справи великолепно и в двата мача, но за Пици и  неговите играчи ще остане горчивината от срещата в Андалусия,  където Севиля вкара гол от очевидна засада за 1:0.