Петър Пенчев дебютира с победа начело на Ботев

Ботев Пловдив победи с 2:0 Хасково в мач от 18-ия кръг на "А" група. Така новият старши треньор на "канарчетата" Петър Пенчев започна с успех на поста, начело на отбора.

Двубоят стартира с натиск на домакините и в 6-ата минута Лъчезар Балтанов изведе Цветелин Чунчуков, но нападателят стреля в аут. "Канарчетата" продължиха да атакуват и в 14-ата минута Момчил Цветанов излезе на удобна позиция след подаване на Лазар Марин, последва удар, но вратарят на гостите Вълчан Танев хвана топката. Хасковлии отговориха с удар на Майкъл Тевия, но топката се отби в крака на защитник на "жълто-черните" и опасността отмина.

В 27-ата минута Иван Цветков влезе в наказателното поле на съперника, стреля в тялото на защитник, топката попадна в Мариян Огнянов, който обаче при добавката я прати в аут.

Надмощието на "канарчетата" продължи до почивката, но на два пъти Цветелин Чунчуков-в 34-ата и 41-ата минути не успя да отбележи гол от удобни позиции. Домакините продължиха са бъдат по-активни и през второто полувреме.

В 51-ата минута Росен Колев стреля с глава, но вратарят на Хасково Николай Банков улови топката. Футболистите на Ботев стигнаха до гол в 56-ата минута. Лъчезар Балтанов намери непокрития Цветелин Чунчуков, който със силен удар откри резултата за 1:0.

Минута по-късно Педро Еуженио, който вече имаше жълт картон, извърши груб фаул и съдията Радан Мирянов го изгони от игра. Това улесни домакините, които продължиха да нападат масирано.

В 62-ата минута Цветелин Чунчуков стреля с глава в напречната врата на вратата на хасковлии, а при добавката прати топката в аут.

Футболистите на Ботев решиха окончателно мача в 70-ата минута с гол на Лъчезар Балтанов, който прати топката във вратата на гостите след подаване на Йордан Христов.

В 85-ата минута Мариян Огнянов стреля от 20 метра, но изпрати топката в аут. Секунди преди последния съдийски сигнал за край на срещата Иван Цветков излезе на удобна позиция, но се забави да стреля и Мариус Найденов му изби топката.