Петлите пропяха рано, лъвовете не реагираха

България допусна загуба от Франция с 0:1 на Националния стадион след ранен гол в третата минута на Блез Матюиди. Това бе първо поражение от този съперник в София от 85 години насам. След този двубой пропиляхме и теоретичните си шансове за класиране на Мондиала в Русия

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ НА ЖИВО СБЛЪСЪКА - ВИЖТЕ НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ТУК

В първите 20 минути подопечните на Петър Хубчев бяха доста смутени от името на Франция и можеше да инкасират и втори гол. Това обаче не се случи и нашите изравниха играта. Млако преди края на първата част Тодор Неделев отправи чудесен удар от разстояние, Юго Лорис спаси трудно, а после в рамките на 3 секунди имахме отлични шансове да изравним.

През втората част България излезе надъхана и решена поне да стигне до реми. През всичките 45 минути натискахме яко, но франсетата умело се защитаваха. Пресата осъществена от "лъвовете" на няколко пъти даде резултат и с далечни изстрели изпробвахме Лорис и късмета си.

В крайна сметка Франция взе своето и с тези 3 точки се върна на върха в потока. Звездите на Дидие Дешан ще се класират за Световното, ако в последния кръг бият у дома Беларус. България пък ще има шанс да завърши кампанията с победа, ако се справим със слабака Люксембург като гости. В момента нашите са четвърти няма как да минат напред или да бъдат изместени.