Петкратен шампион отпадна от ДП по тенис

Петкратният шампион Ивайло Трайков отпадна във втория кръг на Държавното първенство по тенис "БНП Париба" с награден фонд 15 хиляди лева, което се провежда на БНТЦ "Карлсберг" в София.

Поставеният под номер 8 Трайков загуби от Петър Трендафилов с 3:6, 6:3, 4:6. Така на четвъртфиналите Трендафилов ще се изправи срещу квалификанта Андреас Нейков, който отстрани Динко Халачев в оспорван мач с 6:7(5), 6:4, 6:4. Халачев вчера отстрани защитаващия титлата си Тодор Енев, но днес не успя да се справи с Нейков, припомня БТА.

Шампионът през 2008 година и поставен под номер 1 Тихомир Грозданов продължава на четвъртфиналите след убедителен успех над Никола Телкеджиев с 6:1, 6:2. Следващият съперник на Грозданов ще бъде шестият в схемата Серафим Грозев.

При жените станаха ясни полуфиналистките. Миналогодишната вицешампионка и номер 1 в схемата Изабелла Шиникова отстрани шампионката на страната в зала Джулия Терзийска със 7:5, 6:3. Така Шиникова ще срещне третата в схемата Виктория Томова в директен мач за класиране на финала.

Томова разби седмата Никол Христова с 6:2, 6:0 на четвъртфиналите. Номер 2 Далия Зафирова също продължава напред след успех с 6:4, 6:1 над Александра Митровска. Зафирова очаква на полуфиналите осмата поставена Борислава Ботушарова, която отстрани номер 4 Алина Петраш с 6:4, 6:4.