Петко Маринов: Много изстрадана победа

снимка: lukoilacademic.net

Старши треньорът на баскетоболният тим на Лукойл Академик Петко Маринов заяви, след победата над Левски, че Уили Дийн е бил много разколебан и не е показал качествата си.

 

"Много изстрадана победа. Много сме разколебани явно. Най-разколебан обаче бе Уили Дийн. Не знам как да го вдигне. Аз съм опитен човек, опитвам всичко. Престоя му в Жалгирис много го е разконцентрирал. Без него ще ни е много трудн."

 

"Както Левски ни взеха купата така и ние играхме до последно за да спечелим мача. Момчетата се бориха до край, но това беше повече битка отколкото баскетбол. Имаме шанс да запазим първото място през сезона, което не е толкова важно защото видяхте от Плевен колко хора дойдоха, същото и срещу Левски. Ще бъда само морално удовлетворен ако завършим сезона първи."

 

"Съдиите допуснаха грешки и в двете пососки, но имаше някои неща, които всеки човек реагира спонтанно, но общо взето с такъв тежък мач се справиха," заяви Петко Маринов пред БНТ.