Петев продължава със силните изяви в Кипър

АЕЛ Лимасол се справи с 3:1 с Омония (Никозия) и отново е едноличен лидер в кипърското първенство с две точки аванс пред съгражданите си от Аполон.

Воденият от Ивайло Петев отбор записа 8-а победа под негово ръководство в първенството, а има и две равенства.

Единственото поражение за двукратния шампион с Лудогорец е от Апоел с 0:1 за купата на страната, но там той може да вземе реванш през идната седмица.

След днешния успех жълто-сините от АЕЛ имат 40 точки от 17 мача, пред Аполон с 38, Анортозис с 33. Сензацията Ермис Арадипу, в момента с 33 точки, може да се изкачи на 3-а позиция, ако по-късно днес спечели срещу АЕК Куклион.

На стадион Цирион домакините имаха надмощие през цялото време и логично стигнаха до аванс в 34-ата минута, когато точен беше португалецът Жорже Фелипе Монтейро, който получи пас от левия защитник Айроса.

Новото сръбско попълнение Андрия Калунджерович удвои преднината на своите в 50-ата минута, след като засече с глава центриране на Сержиньо. За сърбинът, който е под наем от китайски отбор, това е втори гол във втория му мач.

Гостите от Омония се намират на 6-о място в класирането с 30 точки, но все пак в 62-ата минута върнаха едно попадение чрез поляка Лукаш Гикиевич.

Но португалецът Монтейро оформи крайното 3:1 в 89-ата минута и записа петия си гол от началото на първенството.