Петев: Подарихме победата на Левски, сами сме си виновни

Старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев намери сили да говори веднага след последния съдийски сигнал на изключително драматичния и злополучен „финал" за титлата с Левски на „Герена".

За съжаление на „орлите" от Разград обаче в последните десет минути те останаха несправедливо с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на Любомир Гулдан.

Бранителят получи първото си официално предупреждение в ситуация през първото полувреме, когато изобщо не докосна Жоао Силва, но въпреки това бе декориран от главния рефер Георги Йорданов.

Във финалните минути натискът на Левски доведе до позитивна промяна в резултата, като изстрел на Станислав Ангелов рикошира в крака на Мичел Бургзорг и се оплете неспасяемо в мрежата на Владислав Стоянов.

„Мисля, че тактически бяхме добре през целия мач.

Можем да се сърдим единствено на себе си, защото имахме фрапантни пропуски и можехме да водим с 0:2 или 0:3.

Позволихме един не толкова сериозен удар да мине и с този рикошет сами подарихме победата на Левски.

Единствено голът, който допуснахме, ни попречи да загубим днес. Не смятам, че титлата е решена", сподели Петев.