Пета поредна победа за Анахайм в НХЛ

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Анахайм записа пета поредна победа след 3:2 над гостуващия Кълъмбъс.

Райън Гецлаф се отличи с гол и асистенция, а Питър Холанд и Кори Пери също се разписаха за успеха. Вратарят Йонас Хилер отрази 25 шайби. За гостите вкараха Вини Поспал и Дерик Брасард.

Ню Джърси пропусна да се завърне на върха в Източната конференция след поражение с 1:2 с дузпи от гостуващия Отава. Якоб Силфверберг единствен реализира при наказателните удари, а преди това асистира за изравнителното попадение на Стивън Джонта в средата на третата част. Стражът на канадците Бен Бишъп отрази 30 удара, като допусна само едно попадение в 79 секунда на мача след изстрел на Даниел Алфредсон.

Вратарят Бен Скривънс не записа втори пореден "шътаут" при успеха на Торонто над домакина Флорида. Кларк МакАртър и Назем Кадри се отличиха с по гол и асистенция, а Фил Кесъл също вкара за канадците.

Филаделфия разгроми домакина Ню Йорк Айлендърс със 7:0 в дербито на дъното на Атлантическата дивизия. Дани Бриер и Клод Жиру, който откри резултата още в 26-ата секунда, завършиха с по 2 гола и асистенция, а Якуб Ворачек се отличи с четири асистенции. Иля Бризгалов отрази всичките 19 удара към вратата си и записа първи "шътаут" за сезона и общо 30-и в кариерата си в лигата.

Лидерът в Северозападната дивизия Монреал взе четвърти пореден успех след 3:0 над гостуващия Каролина. Брендън Пръст откри резултата в началото на третата част, а десетина минути по-късно с два бързи гола в разстояние на 18 секунди на Томаш Плеканец и Макс Пасиорети канадците решиха всичко. Стражът Петер Будай отрази всичките 19 удара и регистрира десети "шътаут" в кариерата си.

Майк Смит не допусна гол за трети път в последните си осем мача, а Финикс разби гостуващия Калгари с 4:0. Антоан Вермет и Рафи Торес се отличиха с по гол и асистенция, а Кийт Яндъл и Микел Бьодкер също се разписаха за домакините, които се изкачиха на второ място в Тихоокеанската дивизия, обобщава БТА.