Пестелив Левски стигна до равенство с Хасково за купата

снимка: levski.bg

Отборите на Хасково и Левски завършиха на равно 1:1 в срещата-реванш за Купата на България, като по този начин „сините” се класират за 1/2-финалите с общ резултат 4:1. Три дни след разгромната победа на „Георги Аспарухов”, която момчетата на Емил Велев понесоха, днес те игаха доста по-концентрирано в защита и не допуснаха атаката на столичния тим да реализира положенията си. Головете в срещата бяха дело на Лукаш Гикиевич за гостите и Станислав Маламов за домакините.

Емил Велев избра да започне срещата с Банков и пред него Крумов, Трифонов, Марем, Бейсим, Райнов, Коруджиев, Маламов, Алексиев, Чанев, Узунов.

Колегата му Стойчо Стоев ще заложи на Илиев, Александров, Белаид, Нину, Минев, Велев, Гаджев, Р.Цонев, Краев, Абди и Гикевич.

Преди началото на срещата Емил Ангелов - Бабангида официално обяви края на спортната си кариера, като получи множество букети, статуетка с формата на бутонка, силни аплодисменти от целия стадион, включително от "сините" фенове, а босът на столичния клуб Тодор Батков лично слезе на стадион "Градски", за да пожелае всичко най-добро в бъдещите начинания на Ангелов.

Срещата започна с очаквано превъзходство на Левски, но възпитаниците на Стойчо Стоев не успяваха да създадат положение, което да засташи вратата на домакините.

До 20-тата минута мачът бе изцяло под контрола на "сините", въпреки че отново не бе създадено чисто голово положение. Играчите на Емил Велев стигнаха до корнер в 10-тата минута, но защитата в "синьо" не допусна топката да стигне до играч в "червено".

15-тина минути преди края на първата част гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Тейнур Марем, но реферът Ангел Баялцалиев правилно не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 31-вата минута Владислав Узунов отправи коварен изстрел по посока на "синята" врата, но Пламен Илиев се справи блестящо и боксира шута, който бе насочен към десния ъгъл.

4 минути преди края на редовните 45 минути Веселин Минев центрира добре от ляво, Али Абди отклони към Лукаш Гикиевич, който стреля от близко, Николай Банков се представи добре, като спаси, но при добавката нападателят на Левски не сбърка и откри резултата. При паса на Абди останаха сериозни съмнения за засада, но това остана незабелязано от страничния рефер.

През втората част столичният клуб очаквано продължи да контролира срещата, но не стигна до нищо опасно пред вратата на Банков. В 55-тата минута Владимир Гаджев проби добре от ляво и центрира към Емил Нину. Централният защитник на Левски опита красив удар от въздуха, но стражът на гостите се справи блестящо и предотврати втори гол в мрежата си.

Две минути по-късно Абди бе фаулиран отново от ляво и именно той застана зад топката. Последва хубав изстрел в близкия ъгъл именно на Абди, но Банков отново показа добър рефлекс.

След още 60 секунди нов пряксвободен удар, при която Гаджев опита шут, но Гикиевич докосна топката и тя влетя в мрежата. "Сините" започнаха да се радват, но реферът се консултира с помощник-арбитъра и голът бе правилно отменен заради засада.

В 66-тата минута появилият се като резерва Григор Долапчиев проби отлично от ляво на вратата на Илиев, но центрирането му не бе точно и атаката на "червените" приключи бързо. Минута по-късно отново юношата на ЦСКА бе изведен в половината на гостите, но отново пасът му бе неуспешен.

В 72-рата минута домакините направиха най-опасната си атака, след като отново Долапчиев бе изведен, но този път в наказателното поле на гостите. Нападателят стреля, но топката бе в обсега на Илиев, който предотврати възможността за изравнително попадение.

8 минути преди края на двубоя Станислав Маламов изравни резултата след най-добрата атака, която гостите създадоха от началото на срещата. Кълбото стигна именно до Маламов, който стреля от над 25 метра и матира стража на гостите, за да направи резултата 1:1.

Само минута по-късно се разрази доста спорна ситуация в наказателното поле на гостите, след като Маламов и Александър Александров се сблъскъха и играчът на Хасково падна на земята. Баялцалиев бе близко до положението и показа жълт картон на голмайстора на домакините за симулация.

До края на срещата Хасково опита дори да стигне до победата, но защитата в "синьо" внимаваше и не допусна пълен обрат в срещата.