Пестелив Байерн тръгва за Лондон с настроение и 18 точки преднина

снимка: Guliver/Getty Images

Байерн Мюнхен ще замине за Лондон в добро настроение, след като тази вечер в лежерно темпо спечели с минималното 0:2 гостуването си на Волфсбург в мач от 22-ия кръг на Бунделсигата.

Първото попадение бе дело на Марио Манджукич (36), като той заби 15-ото си попадение в първенството и оглави голмайсторската листа еднолично, като Левандовски е на гол зад него.В добавеното време точен бе Робен.

Байерн пък продължава спокойно да върви към първа титла от две години насам, като разликата с втория Борусия е 18 точки, а жълто-черните не показват особени намерения да гонят тима на Хайнкес до края на шампионата.

Двобоят започна с териториално надмощие на баварците, но лидерът в първенството не успяваше да преодолее сгъстената защита на домакинския отбор, а и очевидно се беше съсредоточил повече в пазенето на силите си с оглед на осминафинала срещу Арсенал идната седмица.

Въпреки това Швайнщайгер и Манджукич пробваха своя късмет, но не стреляха точно, а "вълците" се отчетоха с незначителен удар на Диего в средата на полувремето. В 36-ата минута обаче дойде времето на Манджукич, който след прекрасно центриране на Швайнщайгер забоде топката във вратата, давайки аванс на Байерн с единственият точен удар за полувремето.

Волфсбург се опита да реагира бързо, но единственият удар по посока вратата на Нойер бе дело на Полак и мина далеч от очертанията.

След почивката домакините опитаха да се противопоставят на баварската машина, но възможностите за Волфсбург бяха доста ограничени, а Полак, Диего и Вариня бяха изключително неточни в завършващата фаза.

От своя страна Байерн продължи умело да задържа топката и да не позволява много опасности пред Нойер, който за 71 минути не трябваше да се намесва в нито една ситуация, а времето за "вълците" изтичаше неумолимо.

Все пак Волфсбург получи така търсената възможност за изравнителен гол, но в 77-ата минута удар на Диего бе избит от Нойер, а при добавката резервата Перишич пропусна да отбележи, опропастявайки единствения реален шанс за гол на домакините.

Това пък накара Хайнкес да вкара Тимошчук на мястото на Кроос, а на терена се появи и Робен, който трябваше да освежи атаката на баварците. Смените явно дадоха резултат, защото Волфсбург така и не успя да се добере до изравнителното попадение, а Робен реализира 2-о попадение, което бетонира 18-ия успех на баварците.