Пешич изпрати младите национали на европейско, пожела им връщане в първа дивизия

галерия:

Вчера следобед Светислав Пешич се появи изненадващо в Ботевград. Той бе тръгнал за Правец, където пък пристигна мъжкият национален отбор след успеха на турнира в Минск, и изгледа последната тренировка на младежките ни национали преди заминаването им за европейското първенство - Дивизия Б.

 

По време на тренировката той на няколко пъти обсъждаше със селекционера Георги Младенов определени ситуации, а веднъж дори я прекъсна, за да даде няколко конкретни съвета на играчите. След края на тренировката поговори с тях и лично им пожела успех в Австрия.

 

"На европейското първенство младежите имат шанс да се завърнат в дивизия А - каза Пешич. - Радващо е и представянето на мъжкия отбор на турнира в Минск. Аз не бях там, но от разговора със старши треньора Росен Барчовски разбрах, че отборът като цяло се е представил добре. Особено радващо е добрата игра на племейкъра американския гард Калоуей, както и на центъра Николай Върбанов. Тези дни в Правец ще получа по-подробна информация."

 

Светислав Пешич е идвал доста често в Ботевград. Той поддържа отлични взаимоотношения с доайена на модерния баскетбол в града Иван Колев. "За първи път бях тук през 1982 година, след това идвах още няколко пъти. С Иван Колев, към когото изпитвам голям респект, пием кафе и си говорим за баскетбол", каза големият специалист.

 

На въпроса дали вече е избрал на какъв отбор ще бъде треньор - клубен или национален, отговорът на Пешич не бе по-различен от досегашните запитвания към него. "Тук съм да помагам на националния отбор на България", бе лаконичен той.