Перу победи Парагвай и се окичи с бронзовите медали (ВИДЕО)

снимка: eurosport.com

Отборът на Перу спечели последния си мач на тазгодишното издание на Копа Америка с 2:0 срещу Парагвай, което им отреди третото място в крайното класиране и спечелването на бронзовите медали.

Точни за победителите бяха Андре Карийо в 48-та минута и Пауло Гереро в 89-тата.

През първата част "белите" бяха по-опасният тим и като по чудо не поведоха, след като пропуски пред вратата на парагвайците направиха Йорди Рейна на два пъти и Карлос Лобатон, който в 26-тата минута изпусна най-чистото положение, след като от много близкоразстояние не намери целта. Парагвай от своя страна имаше само едно положение и то дойде в 23-тата минута, когато Оскар Ромеро открадна топка от защитниците на противника и опита удар, но той бе отразен от вратаря.

Втората част започна с попадение за по-добрия отбор от първата част. При центриране от корнер защитата на парагвайците не успя да изчисти добре топката и тя попадна на крака на Карийо, който от воле я прати във вратата за 1:0. Постепенно символичните гости опитаха да изнесат играта и да потърсят изравнителния гол, но Лукас Бариос и Едгар Бенитес не успяха да се възползват от създадените ситуации.

Всичко в срещата бе решено минута преди последния съдийски сигнал, когато Гереро получи чудесен пас след скоростна контраатака, освободи се от пазещия го защитник и засече топката в мрежата и подсигури бронза за тима си.