Перу е на полуфинал в Копа Америка 2015 (ВИДЕО)

снимка: eurosport.com

За втори пореден път националният отбор на Перу се класира на полуфинал в Копа Америка, след като срази с 3:1 Боливия в атрактивен двубой между два от отборите в елиминационната фаза с най-малко звезди от европейските първенства.

За първи път от 1993 година Перу за втори път успява да се вреди в топ 4 на турнира, а успехът над Боливия дойде след хеттрик на бившия нападател на Байерн (Мюнхен) и Хамбургер и настоящ на Фламенго Пауло Гереро.

Гереро отбеляза втория хеттрик на Копа Америка 2015, след като Артуро Видал вкара всичките попадения при равенството на Чили 3:3 с Мексико в груповата фаза. В състава на Перу личаха имената на други добре познати в Европа фигури – нападателя на Байерн Клаудио Писаро и левия крило-бек на Фиорентина Хуан Мануел Варгас.

Перу отново заслужи похвали с играта си и защити доброто си представяне от груповата фаза, където в една компания с Бразилия и Колумбия (и Венецуела) успя да завърши на второ място в класирането пред „лос кафетерос“. Боливия пък също бе на втора позиция зад Чили и пред Еквадор и Мексико.

С два бързи гола в 20-ата и 23-ата минута Гереро осигури комфортен аванс на Перу преди почивката, а в 74-ата оформи своя хеттрик, след като пресече подаване на защитник на Боливия и се озова сам срещу вратаря на съперника. Почетния гол за боливийците реализира от дузпа Марсело Морено – 1:3.

Перу ще се изправи срещу домакина Чили в спор за място на финала, след като вчера в скандален мач Чили отстрани шампиона от 2011 година Уругвай с победа 1:0.