Пенев и Ботев завършиха непобедени лагера в Австрия

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) победи с 5:1 словенския Целе в последната си контролна среща от лагера в Австрия. Момчетата на Любослав Пенев отбелязаха 3 гола през първата част и 2 попадения след почивката.

Автори на головете за "канарчетата" бяха Мариян Огнянов, Абел Анисе, Ромарио Кортзорг, Юнес Хамза и Иван Цветков. Гостите вкараха почетното си попадение 9 минути преди края чрез Збичайник.

"Жълто-черните" започнаха в следния състав: на вратата Адам Стаховяк и пред него полевите футболисти Йордан Христов, Серджан Лукин, Радослав Терзиев, Веселин Минев, Абел Анисе, Томаш Иршак, Алесандру Куртеан, Мариян Огнянов, Ромарио Кортзорг, Иван Цветков.

В 7-ата минута "канарчетата" поведоха, след като Алесандру Куртеан центрира топката в наказателното поле на Целе, Иван Цветков я засече с глава и вратарят изби, но топката попадна в Мариян Огнянов, който с удар от близка дистанция вкара за 1:0. След това попадение последваха равностойни минути, в които головите положения липсваха.

В 25-ата минута Мариян Огнянов изведе с хубав пас Алесандру Куртеан, румънецът преодоля защитник в "бяло" и шутира, но вратарят на Целе се намеси отлично и спаси. 2 минути по-късно ботевистите удвоиха преднината си, след като Абел Анисе получи топката пред наказателното поле на Целе, залъга защитник и с изключително премерен удар прати топката в далечния ъгъл на вратата.

В 36-ата минута момчетата на Любослав Пенев организираха многоходова атака, при която Абел Анисе пробва опасно прострелно центриране, но Ромарио Кортзорг се размина на сантиметри от топката и тя излезе в аут.

В 41-ата минута Иван Цветков пробва центриране, топката се удари в защитник и отново се върна в капитана на "канарчетата", който я пусна успоредно на голлинията на вратата на Целе и Ромарио Кортзорг от няколко метра прави преднината на "жълто-черните" класическа. Секунди преди края на първата част гол на Радослав Терзиев бе отменен заради нарушение в атака. На почивката Любослав Пенев извърши две смени, като в игра се появиха Юнес Хамза и Луис Педро на местата на Ромарио Кортзорг и Мариян Огнянов.

В 51-ата минута словенците изпълниха свободен удар отдясно и футболист в "бяло" засече топката с глава, но я прати високо над вратата. В 56-ата минута Луис Педро получи топката по дясното крило, навлезе в наказателното поле и падна след съприкосновение с противников състезател, но главният съдия не отсъди дузпа.

Секунди по-късно, при нова атака на "жълто-черните", Луис Педро бе фаулиран в наказателното поле на Целе и този път съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Юнес Хамза, който реализира за 4:0. В 62-ата минута пловдивчани сътвориха една от най-красивите си атаки.

След многоходова комбинация с едно докосване и двойно подаване между Юнес Хамза и Луис Педро, холандецът остана очи в очи със стража на Целе, но шутира в него и пропусна. В 69-ата минута "канарчетата" получиха втора дузпа, като този път тя бе отсъдена за нарушение срещу Алесандру Куртеан. Иван Цветков изпълни хладнокръвно дузпата и покачи на 5:0.

След това попадение Любослав Пенев извърши 11 смени и Ботев заигра в следния състав: Филип Димитров, Филип Филипов, Алесандру Бенга, Владимир Айтов, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Божидар Васев, Цветелин Чунчуков, Георги Сърмов, Вандер Виейра, Феребори Доре.

В 72-ата минута словенците получиха право да изпълнят свободен удар от дъгата на наказателното поле, но топката мина над вратата. В 81-ата минута футболистите на Целе стигнаха до почетно попадение, след като Збичайник бе изведен зад защитата на "канарчетата", преодоля вратаря Димитров и на празна врата не сгреши.

Минута преди края на срещата Феребори Доре шутира към вратата на словенците, но слабо и вратарят спаси. По този начин Ботев завърши лагера си в Австрия с 3 победи и 1 равенство.

В предишните контроли "канарчетата" победиха с 4:2 Санкт Пьолтен и с 3:0 Адмира Вакер, а срещата със Слован Братислава завърши 0:0.