Пенета спря Пиронкова в мач със 17 пробива

Снощи най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова приключи участието си на силния турнир от сериите Мастърс в Маями (САЩ), след като бе спряна от италианката Флавия Пенета след 7:6 (1), 3:6, 3:6 за малко по-малко от два часа и половина игра.

В първия сет двете тенисистки реализираха общо четири пробива - Цвети загуби подаването си още в първия гейм, но веднага след това Пенета върна "жеста", последваха нови два пробива, като италианката първа стигна до брейк при 4:3, но както и предишния път, Пиронкова съумия веднага да се върне в срещата. В тайбрека на корта имаше само една тенисистка и това бе българката, която даде само точка на съперничката си.

Вторият сет бе изпълнен с брейкове - цели седем. Цвети излезе напред с 1:0, но веднага след това ветеранката от Италия се върна в борбата за сета. При 2:1 за Флавия Пенета зрителите станаха свидетели на пет поредни пробива, когато се стигна до 5:3 и сервис на италианката, която този път успя да удържи подаването си и изравни резултата след 6:3.

Третият сет също не бе лишен от драма - двете съпернички си размениха на бързо по два пробива за 2:2, след това Цвети излезе напред, спечелвайки своя сервис гейм за 3:2, но до края по-опитната от двете тенисистки стабилизира играта си, спечели двата гейма, в които сервира и направи още два пробива, за да спечели мача с 2:1 сета.