Пенета се сбогува с тениса след загуба от Шарапова

Шампионката от US Open Флавия Пенета изигра последния мач в богатата си професионална кариера, след като загуби от Мария Шарапова с 5-7, 1-6, я остави извън полуфиналите на Финалите на WTA в Сингапур. 33-годишната италианка трябваш да спечели един сет днес, за да слезе в голямата четворка на заключителния за сезона турнир, но не успя да го стори.

Пенета започна добре днешния мач и постигна пробив още в първия сет, но в последствие Шарапова изравни за 4-4, а след това успя да пробие в решителния момент, за да поведе в резултата. Във втората част рускинята бе категорична и даде само един гейм на съперничката си, за да сложи край на серията си от три поредни загуби от нея.

"Тъжно е да видим толкова голям шампион да си тръгва. Много се радвам, че тя успя да спечели титла от Шлема", сподели след двубоя Шарапова.

Изненадващо, от Червената група на надпреварата не успя да излезе и поставената под номер 1 в схемата Симона Халеп. Румънката загуби от Агнешка Радванска с 6-7(5), 1-6 и приключи с участието си на турнира.

"Бях тотално изразходвана. Нямах никаква енергия и бях уморена. Когато загубих шанса да спечеля първия сет, загубих шансове да спечеля и мача", призна световната номер 2 след срещата.

По този начин Мария Шарапова и Агнешка Радванска очакват да разберат своите опоненти на полуфиналите на турнира.