Пенета показа характер и обърна Квитова за място на полуфиналите

Опитната Флавия Пенета се класира за полуфиналите на US Open за втори път в кариерата си, след като победи 5-та поставена в схемата Петра Квитова с 4-6, 6-4, 6-2.

Чехкинята започна по-силно двубоя и взе първата част след няколко разменени пробива и 54 минути игра. Вторият сет вървеше равностойно до 4-4, като изглеждаше сякаш двукратната шампионка от Уимбълдън ще успее да измъкне мача, тъй като съперничката и показваше сериозни признаци на умора, но 33-годишната Пенета показа характер и постигна късен пробив, за да изравни резултата. В решаващата част италианката игра на много високо ниво и проби съперничката си два пъти, за да стигне до крайния успех след 2 часа и 23 минути.

4147734

"Много съм щастлив в този момент. Опитах се да се боря за всяка топка. Не мислех, че ще успея да взема този мач, във втория сет имах сериозни проблеми. Играхме повече от два часа и тичахме много", сподели Пенета след успеха. За място на финала тя ще спори със Симона Халеп, която победи Виктория Азаренка с 6-3, 4-6, 6-4.