Пелегрини - вън, Симеоне поема Сити?

Мениджърът на английския футболен клуб Манчестър Сити - Мануел Пелегрини, може да бъде уволнен след края на сезона, пише в днешния си брой британският вестник Дейли Стар.

Ръководството на клуба от Манчестър планира да привлече старши треньора на Атлетико /Мадрид/ Диего Симеоне.

Под ръководството на аржентинеца Симеоне отборът на Атлетико /Мадрид/ през миналия сезон стана шампион на Испания и стигна до финала на Шампионската лига, където загуби от Реал /Мадрид/ с 1:4 след продължения.

Манчестър Сити в четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига загуби като домакин от ЦСКА /Москва/ с 1:2 и е на последно място в групата. В първенството на Англия "гражданите" са на трето място във временното класиране с 21 точки, на 8 след лидера Челси.