Пелегрини се извини на шведския съдия за нападките

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини поднесе своите извинения към шведския съдия Йонак Ериксон.

Чилийският наставник атакува редера след осминафиналния мач от Шампионската лига по футбол с Барселона /загуба с 0:2/.

"Когато вие загубите един мач по този начин вие сте разочарован и ядосан, каза днес на пресконференция Пелегрини. Може би аз съм казал някои неща, които не съм искал да кажа. Ето защо държа да се извиня".

Пелегрини беше бесен, когато в началото на второто полувреме Мартин Демикелис бе изгонен заради нарушение срещи Лионел Меси, акто главният рефер отсъди и дузпа, която Меси реализира и Барселона поведе с 1:0.

"Съдията реши мача и аз му го казах. Преди тази дузпа имаше нарушение срещу Навас и съдията бе на три метра от играча. Освен това нарушението /за дузпата/ бе извън границата на наказателното поле, каза Мануел Пелегрини на пресконференцията след мача във вторник.

За мач с такова значение не знам дали е добра идея съдията да е от Швеция. Има съдии в Европа, които разбират повече от тези в Швеция".

В четвъртък УЕФА съобщи, че е назначила дисциплинарен инспектор да разследва думите на Мануел Пелегрини на прсконференцията във вторник и след това разследване ще реши дали ще накаже Пелегрини.