Пеев заблестя с гол и две асистенции срещу Попето

Българинът Георги Пеев се отличи с гол и две асистенции при победата на Амкар над гостуващия Кубан с 3:1 в мач от 17-ия кръг на руското футболно първенство.

Домакините от Перм стигнаха до обрата в три попадения в последния четвърт час на мача. Игор Пикущак изравни в 77-ата минута с глава след центриране на Пеев от ъглов удар. Четири минути по-късно българският халф подаде в пеналта от фаул и след кратко разбъркване Иван Черенчиков от десетина метра направи 2:1.

Четири минути преди края Пеев вкара седмия си гол за сезона от дузпа, отсъдена за нарушение на Анхел Деалберт срещу Мартин Якубко в наказателното поле.

За гостите от Краснодар цял мач игра капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов. Именно след центриране на Попов от корнер Деалберт откри резултата, но Кубан допусна късен обрат и прекъсна серия от три поредни победи в шампионата.

Амкар се изкачи на пето място с 30 точки, а краснодарци са осми с 23 точки. Лидер е Зенит с 36 точки и мач повече, пред московските Локомотив и Спартак с по 33 точки.