Пеев с две асистенции при победата на Амкар над Терек в българското дерби в Русия

снимка: amkar.ru

Амкар победи Терек като домакин с 2:0 в мач от 27-мия кръг на руското първенство.

За тима от Перм като титуляри на терена излязоха Георги Пеев, Захари Сираков и Мартин Кушев, а Благой Георгиев влезе като резерва за гостите в 38-мата минута на мача.

Домакините стигнаха до победата след две прекрасни голови асистенции на Георги Пеев, който разпиля защитата на Терек и даде отлични пасове на Новакович и Ристич, които бяха точни за Амкар и по този начин тимът от Перм стигна до крайното 2:0 в своя полза.

Пеев бе сменен в 81-вата минута на мача и обра овациите на феновете на Амкар, само 4 минути преди това Мартин Кушев също бе сменен след като за 77 минути игра се представи стабилно и създаде редица проблеми на защитата на Терек.

Захари Сираков също даде принос за победата на тима от Перм, като се представи повече от стабилно в защита, а за гостите с много усилия се отличи 4-тият българин на терена Благой Георгиев, но неговото старание не бе достатъчно и Терек Грозни загуби срещата.

Двубоят започна отлично за домакините и в 24-тата минута Пеев проби в полето на Терек и с прекрасен пас намери Новакович, който реализира за 1:0 в полза на Амкар.

Тимът от Перм нанесе своя решаващ удар в началото на второто полувреме, когато Пеев отново разпиля защитата на гостите и подаде към Ристич, който с прецизен изстрел оформи крайното 2:0 в полза на Амкар срещу Терек.

По този начин Пеев,Сираков и Кушев надделяха над Благой Георгиев в българското дерби от 27-мия кръг на руското първенство.

След победата отборът на Амкар излезе от зоната на изпадащите и се намира на 13-та позиция в класирането на руското първенство с актив от 25 точки след 27 изиграни кръга. Тимът на Терек е в средата на таблица и с 32 спечелени точки заема 9-тата позиция.