Пеев и Сираков титуляри при успех на Амкар в Полша

снимка: amkar.ru

Георги Пеев и Захари Сираков започнаха като титуляри за руския футболен клуб Амкар Перм, който победи с 3:2 Краковия Краков по време на летния си подготвителен лагер в Полша.

Българските футболисти останаха на терена до самия край на мача, предаде БТА.

Той обаче не започна добре за руския отбор, който допусна гол още в 16-та минута, дело на Даниелевич.

Мартин Якубко изравни за Амкар в средата на първата част, а Рупа даде отново аванс на поляците през второто полувреме, но отборът на Сираков и Пеев овладя инициативата и стигна до победата.

Точни бяха Марко Блажич и Александър Коломейцев, които се разписаха в две последователни атаки.

"За мен най-важно е това, че в този мач играхме дисциплинирано. Оказа се, че Краковия е много корав съперник, но нашите момчета ги победиха. Справихме се отлично в отбрана, в пресирането и изнасянето на топката, а най-много се радвам на това, че някои играчи издържаха 90 минути", каза старши треньорът на Амкар - Рустьом Хузин.

Амкар ще изиграе още една контрола на полска земя, която ще бъде последна преди началото на есенния дял от руското първенство. В него отборът от Перм ще гостува на шампиона Зенит в Санкт Петербург.