Пеев и Сираков със загуба от Спартак (М)

снимка: Guliver/Getty Images

В мач от 29-тия кръг на футболното първенство на Русия отборът на Спартак /Москва/ победи Амкар /Перм/ с 1:0.

Победния гол за московчани вкара Юра Мовсисян в 31-та минута след груба грешка на българския защитник на Амкар /Перм/ Захари Сираков.

В отбора на Амкар българският защитник Захари Сираков игра през всичките 90 минути. Българският полузащитник Георги Пеев, който бе с капитанската лента на отбора от град Перм, също започна като титуляр, но бе сменен в 64-та минута от нападателя Игор Пикушчак.

В 15-та минута на мача голяма част от привържениците на Спартак /Москва/ напуснаха демонстративно стадиона в знак на протест срещу слабите резултати на Спартак през пролетния полусезон. Преди да напуснат стадиона недоволните запалянковци скандираха "Нашето име е повече от парите".

Амкар е на 9-то място във временното класиране на руското футболно първенство с 37 точки и един мач повече. Лидер е Зенит - 60 точки, следван от Локомотив - 59 точки, ЦСКА - 58 точки, Динамо - 49 точки, Спартак /Москва/ - 47 точки и мач повече, и др.