Педроса с убедително каране и първо място в Гран при на Испания

Дани Педроса спечели испанския кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас MotoGP, след като се справи с конкуренцията на своите сънародници Марк Маркес и Хорхе Лоренсо.

Испанският пилот на Репсол Хонда завърши надпреварата на слънчевата писта в Херес с време 45:17.632 минути, след като пое лидерската позиция от Лоренсо цели 22 обиколки преди карирания флаг.

Лоренсо тръгна от пол-позишън, но не успя да се справи с безгрешния Педроса, а в последната обиколка беше изпреварен и от неговия съотборник Марк Маркес.

Именно вторият пилот на Репсол Хонда остана начело на генералното класиране с актив от 61 точки, следван от Дани Педроса с 58 и Хорхе Лоренсо с 57.

Италианецът Валентино Роси, съотборник на Лоренсо в заводския тим на Ямаха, остана на четвъртото място на Херес, а Кал Кръчлоу беше пети. Шестото място спечели Алваро Баутиста.

Представителят на домакините Маверик Винялес спечели състезанието в клас Moto3. Испанският пилот на КТМ беше най-бърз на пистата в Херес и финишира за 26:57.338 минути, за да запише първа победа за сезона след двете си втори места в първите два старта от кампанията.

Той изпревари сънародника си Луис Салом с 263 хилядни от секундата и се изкачи на върха на генералното класиране с 65 точки. Салом е втори с 61 пункта.

Испанска победа имаше и в клас Moto2, където Естев Рабат триумфира с време 45:04.450 минути и оглави генералното класиране. Той изпревари с точка британеца Скот Рединг, който завърши на второ място в Херес.