Павлюченкова - Ерани е финалът в Париж

Анастасия Павлюченкова се класира на финала на турнира по тенис в Париж с награден фонд 710 хиляди долара. Рускинята надигра трудно своята сънародничка Мария Шарапова с 4:6, 6:3, 6:4.

Номер 1 в основната схема Шарапова поведе с 3:0 в първия сет и без особени усилия го спечели с 6:4.

Във втората част Павлюченкова постави под напрежение четирикратната победителка в турнири от Големия шлем, принуди я да греши и изравни резултата - 1:1.

В третия сет Анастасия Павлюченкова, номер 26 в световната ранглиста, доминираше и приключи сета и мача с отличен бекхенд - 6:4.

Преди това в третия сет Мария Шарапова направи последователно две двойни грешки, което се оказа решаващо за крайния изход в двубоя.

На финала във френската столица Павлюченкова ще срещне поставената под номер 3 финалистка от миналата година Сара Ерани (Италия), която победи драматично със 7:6 (3), 3:6, 7:6 (5) срещу представителката на домакините Ализе Корне.

Французойката спечели общо пет точки повече от своята съперничка, но Ерани беше по-концентрирана в тайбрека на първия и третия сет и това й донесе поредно класиране за финала в Париж. Миналата година тя загуби мача за титлата срещу Мона Бартел (Германия).