Павел Виданов и Заглембе удържаха Ботев

снимка: botevplovdiv.bg

Отборът на Ботев (Пловдив) не успя да победи полския Заглембе (Любин) и завърши 0:0 в третата си контрола от лагера в Кипър, играна в Паралимни.

Двубоят се проведе при изключително силен вятър, което попречи на двата отбора да покажат пълните си възможности. Дебют за пловдивчани направи перлата в селекцията на "канарчетата" Юнес Хамза, който подписа с тима преди дни.

"Жълто-черните" имаха няколко опасни положения чрез Хамза, Мариян Огнянов и Томаш Иршак през първото полувреме.

След направените смени през втората част Артур Енрике раздвижи сериозно играта и на няколко пъти центрира добре на Иван Цветков, който обаче не успя да се разпише във вратата на полския отбор.

За Заглембе цял мач игра бившият защитник на ЦСКА Павел Виданов. Ботев бе по-активният отбор, като най-доброто положение за гол пропусна Иван Цветков, чийто удар с глава в 76-а минута бе избит пред голлинията от защитник на Заглембе.

Следващата контрола на Ботев в Кипър е на 5 февруари срещу руския Енисей.