Пауло Соуза: Лудогорец заслужава поздравления

Старши-треньорът на Базел Пауло Соуза отчете влиянието на ранния червен картон за загубата на швейцарския шампион от Лудогорец с 1:0 в трети кръг от груповата фаза на Шампионска лига.

Според Соуза, който като футболист на Ювентус и Борусия (Дортмунд) в два поредни сезона е печелил Шампионска лига, Лудогорец заслужава поздравление за начина, по който е играл.

Не очаквах да загубим. Най-трудно беше, че получихме червен картон. Загубихме контрол над топката, пропуснахме и малко от положенията си. Второто полувреме се изморихме, а Лудогорец беше по-добър физически.

Отборът създаде много положения, въпреки добрата ни защитата. Тряб ваше да сме по-фокусирани, по-добре да се защитаваме и да не допускаме в края да допускаме гол като този на Минев. Мачът свършваше и мислехме, че ще вземем точка. Поздравявам Лудогорец за начина, по който излезе срещу нас. Надявам се следващият мач да успеем да го спечелим.

Това, което виждах от терена, не ми даде основание да коментирам ситуацията. Нашият играч каза, че не е нарушение за червен картон. И ние имахме положения, колкото Лудогорец, заслужавахме да вкараме, но не успяхме.

И ние искаме до последната минута да играем, да не допускаме такива елементарни голове. Всичко е върпос на манталитет и тренировки”, каза Соуза в ефира на bTV Action.