Пато и Неймар класираха Бразилия на 1/4 финалите (Видео)

Отборът на Бразилия загатна за потенциала си, след като постигна първа победа на турнира Копа Америка. „Селесао" се справи с 4:2 над тима на Еквадор в последния двубой от група B. По този начин бразилците оглавиха класирането в групата и заслужиха своето място на 1/4 финалите в турнира. На второ място със същия актив точки е тима на Венецуела, а трети е Парагвай, който също се класира за следващата фаза като най-добър трети отбор.

Нападателите Пато и Неймар се оказаха герои за своя тим, реализирайки по два гола. Съпротивата на Еквадор бе най-вече в лицето Фелипе Кайседо от Леванте, който на два пъти изравняваше резултата.

Нападателят на Милан Алешандре Пато откри резултата в 28-та минута, когато с глава засече центриране на Андре Сантос и прави топката в мрежата. Малко по-късно Робиньо нацели гредата. В ответната атака Фелипе Кайседo изравни с удар от дъгата пред наказателното поле, като топката премина през ръцете на Жулио Сезар.

Веднага след подновяването на играта през второто полувреме след бърза атака през центъра Неймар отбеляза за 2:1. Еквадорците обаче не се отказаха и отново със силен удар на Кайседо от границата на наказателното поле резултата бе изравнен. Само две минути по-късно Пато отново даде преднина на „Селесао".

Нападателят на Милан се разписа при добавката, след като Неймар стреля силно, а вратаря изби краката му. В 72-та минута Майкон напомни за себе си след добър пробив отдясно, центрира по земя и Неймар засече топката за крайното 4:2.

В другата среща от групата Парагвай завърши наравно 3:3 с тима на Венецуела. Парагвайците могат много да съжаляват за изпусната победа, която щеше да им осигури по-лесен съперник за 1/4 финалите. Отборът на Венецуела отбеляза два гола в последните минути на срешата.

Иначе Рондон от Венецуела откри резултата в 5-та минута. Алкарас изравни в 33-та минута, а звездата на Борусия (Дортмунд) Лукаш Бариос изведе Парагвай напред в 62-та минута. Риверос покачи на 3:1 и всичко изглеждаше ясно в този мач.

В 89-та минута Федор върна един гол и венецуелците се вдигнаха на щурм в последните секунди, което им донесе късмет в добавенето време на мача. Перозо се оказа герой и изравни са Венецуела, които ще срещнат тима на Чили на ¼ финалите.

Така отбора на Бразилия ще играе с Парагвай на ¼ финалите въпреки, че и двата тима бяха в една група и завършиха 2:2, след като „кариоките" изравниха в последната минута.