Пато доближи Сао Пауло до лидера в Бразилия

Сао Пауло победи домакина Ботафого с 4:2 в мач от 20-ия кръг на бразилското футболно първенство. С успеха възпитаниците на Муриси Рамальо се утвърдиха на второто място с 39 точки и се доближиха на 4 точки зад лидера и защитаващ титлата си Крузейро, който тази нощ приема Баия.

Нападателят Соуза реализира две попадения, а бившата звезда на Милан Алешандре Пато допринесе с гол и асистенция. Алан Кардец също се разписа за Сао Пауло, който е непобеден в осем поредни мача в първенството от края на юли насам.

Друг от преследвачите Интернасионал направи нова грешна стъпка след 0:2 от Витория като гост. Тимът от Порто Алегре допусна четвърта загуба в последните си пет мача и остана трети с 34 точки. Витория пък прекъсна поредица от четири загуби и шест мача без победа и се измъкна от дъното на 18-ото място с 18 точки.

Гремио пък върви във възходяща форма, след като от началото на август за старши треньор на отбора беше назначен бившия селекционер на националния тим на Бразилия Луис Фуелипе Сколари.

Гремио постигна четвърта поредна победа след драматично 1:0 над гостуващя Атлетико Паранаензе и се изкачи на четвърто място също с 34 точки. Единственото попадение реализира Ернан Баркос във втората минута на добавеното време.