Парма с контестация срещу съдиите от мача с Ювентус

снимка: Guliver/Getty Images

Парма ще подаде контестация срещу съдийството от мача срещу Ювентус, който късно снощи завърши с победа 2:0 в полза на шампионите.

Въпреки че „старата госпожа" имаше превъзходство на терена, две ключови ситуации бяха отсъдени в полза на победителите, с което официалните лица си навлякоха гнева на „дуковете".

В лагера на Парма имат претенции при дузпата през първото полувреме, отсъдена за нарушение на вратаря Антонио Миранте срещу Щефан Лихтщайнер. Самото нарушение бе факт, но пък бе явна и засадата на играча на Юве при подаването към него. В последствие Артуро Видал не можа да вкара от бялата точка.

През втората част пък съдията на аутлинията зачете спорен гол на Андреа Пирло от пряк свободен удар - топката като че ли не бе влязла с пълния си обем, но реферите решиха друго.

„Ние няма да си мълчим, след като са ни ощетили и се надявам всички отбори да се държат по такъв начин. Питам се как лайнсменът не можа да види очевадната засада на Лихтщайнер при дузпата, обаче за гола на Пирло да няма никакви съмнения?

Също така нямам обяснение как така Парма събра шест жълти картона, не смятам, че сме играли толкова грубо", коментира генералният директор на „дуковете" Пиетро Леонарди.