Парма постави клубен рекорд от победи в Серия А

Парма постигна шестата си поредна победа в Серия А и постави нов клубен рекорд в това отношение, като продължава да мечтае за място в Лига Европа един кръг преди края на кампанията в Калчото.

„Дуковете" спечелиха коварното си гостуване на Сиена с 2:0 и събраха 53 точки, като се намират на осма позиция с равен актив с Рома, който е седми. Шестият Интер е само с 2 точки повече преди „Дербито на Малката Мадона" с Милан днес от 21:45 часа.

Парма поведе в резултата чак през второто полувреме, когато звездата на тима Себастиан Джовинко отбеляза фамозен гол от 25 метра, след като овладя кълбото с лекота и с безпощаден удар даде аванс на гостите в 64-ата минута.

Джонатан Биабиани можеше да повтори упражнението малко по-късно, когато с нов мощен удар от сериозна дистанция прати топката на сантиметри от гредата.

Фатална грешка на защитника на домакините Матео Контини доведе до второто попадение във вратата на Сиена във втората минута на добавеното време - той върна топката с глава към вратаря Джанлука Пеголо, но Серджо Флокари дебнеше положението и открадна кълбото, за да го насочи към мрежата за крайното 0:2.

Останалите мачове от 37-мия кръг в Серия А ще се изиграят днес от 16:00 часа, като единствено най-любопитните двубои Интер - Милан и Каляри - Ювентус са от 21:45.