Парма и Фиорентина се сбориха за зрелищно 2:2

Парма и Фиорентина направиха зрелищно 2:2 в двубой от 25-ия кръг на Серия А.

Двата тима изиграха изключително интересен и динамичен двубой, бяха равностойни на терена на "Енио Тардини" и заслужено не поделиха точките.

Домакините на два пъти излизаха напред в резултата чрез Касано и Амаури, но "виолетовите" не се отказаха и успяха да изравнят. Първо с гол на Куадрадо, а след това и на Матиас Фернандес от пряк свободен удар.

Равенството остави Фиорентина на четвърто място в класирането с актив от 45 точки. Флорентинци изостават на пет точки от третия Наполи и запазват шансове да се борят за място в Шампионската лига. Неаполитанци обаче са с мач по-малко и по-късно тази вечер приемат Дженоа.

Парма пък е на седма позиция с актив от 37 пункта и е в борбата за място в Европа наесен.

4068799

Фиорентина започна двубоя по-добре, определяше темпото и владееше топката повече. Играчите на Винченцо Монтела обаче не съумяваха да застрашат кой знае колко сериозно вратата на Антонио Миранте.

При една от своите атаки Парма успя а излезе напред в резултата чрез Антонио Касано. В 39-а минута Марко Пароло навърза няколко бранители на Фиорентина отляво по атаката, стигна до аутлинията и върна в наказателното поле. Там след рикушет тя се озова в Антонио Касано и от удобна позиция той даде преднина на "дуковете" - 1:0.

4068798

Фиорентина обаче отговори бързо. В 41-а минута гостите направиха впечатляваща атака, Хуакин проби през центъра и намери Алесандро Матри вляво. Той от своя страна разтегли вдясно към Куадрадо, който от малък ъгъл засече за 1:1.

Втората част започна изключително лошо за гостите. Още в 51-а минута те добиха правото да изпълнят дузпа след фаул на Ненад Томович срещу Джонатан Биабиани, а Амаури материализира наказателния удар.

В 54-а минута шък Мобидо Диаките бе изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Касано. Численото предимство позволи на домакините да потърсят победен гол и в 66-а минута Нето спаси своята врата по уникален начин. Първо Матия Касани пробяга почти целия терен и шутира. Нето се намеси, а при добавката Амаури не успя да го преодолее очи в очи с него.

4068796

Фиорентина обаче с окопити и до края на двубоя отново се изяви като по активния тим и заслужи равенството. В 85- минута Валтер Гаргано фаулира Куадрадо пред наказателното поле. Зад топката застана Матиас Фернандес и с феноменален шут с десния крак в далечния на Миранте ъгъл оформи крайното 2:2.

В самия край на мача пък нервите на футболистите не издържаха на напрежението и Джану Мунари от Парма и Борха Валеро от Фиорентина бяха изгонени.