Пари Сен Жермен спечели гостуването на Ланс

Пари Сен Жермен надигра с 3:1 като гост Ланс в първия мач от десетия кръг на френското първенство.

Шампионът в Лига 1 изостана в резултата, когато в 10-ата минута Адамо Кулибали се разписа при бърза контраатака за домакините и точен диагонален удар. Столичани изравниха в 28-ата минута чрез Йоан Кабай, който се разписа от границата на наказателното поле.

Шампионите взеха аванс още преди почивката, като този път точен с прехвърлящ удар беше Максуел в 35-ата минута. Десет минути след началото на втората част Пари Сен Жермен получи правото да изпълни дузпа заради нарушение на Жан-Филип Гбамен срещу Единсон Кавани.

Футболистът на домакините получи втори жълт картон, а Кавани беше точен от бялата точка за крайното 3:1. Само две минути по-късно обаче третият голмайстор за парижани също беше отстранен от игра за второ официално предупреждение за оспорване на съдийско решение.

В 60-ата минута Ланс остана с девет души на терена заради отстраняване с втори жълт картон на Жером Ле Моан. Пари Сен Жермен се изкачи на второто място в класирането с актив от 18 точки. Столичани нямат нито едно поражение в изиграните до момента десет кръга. Ланс е на 18-а позиция с едва 8 точки. По-късно днес Монако играе у дома срещу Евиан Тонон Гаяр.