Парагвай укроти "неукротимите лъвове"

Един от финалистите на започващото на 12 юни Световно първенство по футбол в Бразилия - Камерун, загуби с 2:1 от Парагвай в контролна среща, част от подготовката на африканците за Мондиал 2014

Селекционерът на "неукротимите лъвове" Фолкер Финке даде последен шанс на играчите, които имат по-малък шанс за попадане в окончателната група за световните финали, която трябва да оповести в понеделник.

Нападателят Мохамаду Идрису можеше да донесе равенството за африканците, но парагвайският страж Роберто Фернандес спаси ударът му от дузпа.

Оскар Ромеро пък даде аванс на южноамериканците след едва четири минути игра, а Роке Санта Крус удвои в 68-та.

Максим Чупо-Мотинг Вкара единствения гол за Камерун след удар с воле 15 минути преди края на срещата.

Камерун е в група "А" на Световното в Бразилия, където са още домакините, Хърватия и Мексико.