Паоло Бенто: Нямахме късмет

Наставникът на Португалия Паоло Бенто остана разочарован от поражението от Германия в първия двубой на тима му от Евро 2012.

Според него португалците са играли добре, но липсата късмет е лишила иберийците поне от точката.

Германия победи Португалия с 1:0 във втория мач от груба В вчера, а попадението за Бундестима реализира Марио Гомес в 72-та минута.

"Очевидно аз съм тъжен от резултата. Ние знаехме, че това ще бъде труден мач. През първото полувреме Германия притежаваше повече топката и контролираше играта, но ние се защищавахме добре. В последните минути на мача направихме всичко възможно, за да вкараме, но не успяхме. Преследваше ни голям малшанс.

След гола на Гомес реагирахме добре, започнахме да нападаме, имахме много положения, но това не беше достатъчно. Понякога по-добрият отбор не побеждава, но това е футболът.

Сега трябва да се концентрираме върху следващите мачове и да играем както днес. Нашата цел продължава да бъде класиране за четвъртфиналите", заяви специалистът.

Той обаче не остана изненадан от успеха на Дания над сочения за фаворит отбор на Холандия и подчерта, че "червения динамит" изобщо не е слаб отбор.

"Не, аз не съм изненадан. Дания не е слаб отбор. Не съм изненадан, датчаните наистина се бореха и дадоха всичко от себе си", смята Паоло Бенто.