Панатинайкос аут от ШЛ, Копенхаген Одензе и БАТЕ продължават напред

Гръцкият футбол, разтърсван от скандали с уредени мачове и хулигански прояви по трибуните, понесе нов удар, след като Панатинайкос изненадващо бе отстранен в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. "Зелените" от Атина загубиха у дома на реванша от датския Одензе с 3:4 и с общ резултат 4:5 отпаднаха от борбата за груповата фаза на най-комерсиалния турнир.

На полупразния олимпийски стадион в Атина гостите от Одензе поведоха с гол на Андреас Йохансон в 12-а минута. ПАО обърна резултата с попадения на Жан-Ален Бумсонг в 35-а и Хосе Верду в 50-а минути. Еспен Рууд възстанови равенството след час игра, а Башким Кадрий отново даде аванс за Одензе 10 минути преди края.

Точка на спора сложи Ханс Хенрик Андреасен с удар от далеч две минути преди края. Антонис Петропулис оформи крайното 3:4 с попадение в самия край, но то не донесе утеха за феновете на Панатинайкос, голяма част от които вече бяха напуснали стадиона.

Другият датски представител в квалификациите на Шампионска лига - ФК Копенхаген, също продължава напред след победа като гост над ирландския Шамрок с 2:0.

Добре познатият на българските любители на футбола отбор на БАТЕ Борисов също намери място в решителния кръг за влизане в групите на Шампионска лига, след като отстрани Екранас (Литва). В първия мач преди седмица двата отбора завършиха 0:0, а на реванша снощи беларусите спечелиха с 3:1.

Виталий Родионов изведе БАТЕ в резултата в 18-а минута, но гостите изравниха чрез Андриус Величка. В 35-а минута бразилецът Ренан Бресан вкара за 2:1 за БАТЕ, а малко по-късно бе изгонен за втори жълт картон. Макар и с 10 души, играчите на БАТЕ стигнаха до трети гол, отбелязан от Михаел Гордейчук минута преди края на мача.