Памперса си гарантира медал от "Странджа"

снимка: bgboxing.org

Носителят на купа "Странджа" за миналия сезон Александър Александров-Памперса се класира за полуфиналите в тазгодишното издание на престижния турнир по бокс в София. Александров победи с 3:0 съдийски гласа турчина Мурат Темур в категория до 52 кг. и си гарантира най-малко бронзово отличие.

Българинът доказа, че е в перфектна форма и на няколко пъти свали своя съперник с мощни крошета за радост на препълнената тренировъчна зала на "Арена Армеец".

В същата категория Здравко Михайлов загуби от германеца Рони Беблик с 0:2 съдийски гласа, като единият от реферите даде равен резултат, а останалите двама - по една една точка за Беблик.

Въпреки това, Михайлов остави отлични впечатления с играта си и даде заявка за обещаващо бъдеще. Друг български представител Айрин Исметов в категория до 64 килограма също се класира за полуфиналите, след като елиминира трудно с 2:1 Джонатан Алонсо Флете от Испания.

Стефани Койков също си гарантира най-малко бронз, след като в четвъртфинален мач в категория до 75 килограма се наложи с 3:0 съдийски гласа над Мартин Поптолев. Още четирима българи ще се боксират в четвъртфиналите до края на вечерния сеанс днес.

С най-голям интерес феновете очакват мача на бронзовия медалист от Лондон 2012 Тервел Пулев срещу Хулио Кастийо от Еквадор в категория до 91 килограма.