Паметните мачове на 2011 година

В началото на новата 2012-та година искаме да ви припомним някои от най-запомнящите се футболни срещи на 2011-та, като съвсем логично повечето от тях са много резултатни. Тази класация не претендира за изчерпателност, а по-скоро цели да надъха футболните фенове за още по-големи емоции през тази година, имайки предвид че предстои и Европейско първенство.

Манчестър Юнайтед - Арсенал 8:2 (28 август)

В очакваното като дерби от третия кръг на Висшата лига Манчестър Юнайтед тотално надиграха "топчиите" и ги разгромиха с невиждано от много дълго време насам в подобен мач предимство. С хеттрик се отличи Уейн Рууни, а два гола за домакините добави Ашли Йънг.

Серо Портеньо - Сантос 3:3 (2 юни)

Сантос се класира за финала на Копа Либертадорес след драматичното равенство като гост на парагвайския Серо Портеньо.

Валенсия – Реал Мадрид 3:6 (23 април)

Реал Мадрид спечели първото полувреме с 5:0 и загуби второто с 3:1. Обратът дойде благодарение на смените Джонас и Жорди Алба. В края на мача, момчетата на Унай Емери можеха да направят невероятен обрат.

Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити 1:6 (23 октомври)

Манчестър Сити отправиха почти перфектно послание към футболния свят, че са реални кандидати за титлата. Едниственият недостатък беше чудесния гол на Дарън Флетчър.

Хамбургер – Кьолн 6:2 (19 март)

Хамбургер вкара три гола в рамките на пет минути.В началото на второто полувреме пък бяха отбелязани четири попадения в 12-минутен интервал.

Тотнъм – Арсенал 3:3 (20 април)

Може и да не беше епично като равенството 4:4 отпреди три години, но този мач все пак беше специален. Не трябва да се забравят невероятните спасявания на Войчех Шчесни в края на мача, които запазиха равенството.

Коритиба - Сао Пауло 3:4 (28 юли)

Сао Пауло поведе с 4:0 до 54-та минута след голове на Карлиньос Параиба, Жуан, Дагоберто и Лукас Силва. Рафиньо и Бил на два пъти върнаха Коритиба в мача. Халфът на Арсенал Денилсон бе изгонен в края на мача.

Наполи – Ювентус 3:3 (29 ноември)

Домакините изглеждаха сигурни победители десет минути преди края, след като дотогава водеха в резултата, но финалният щурм на „старата госпожа" изненада възпитаниците на Валтер Мадзари, които допуснаха от 3:1 резултатът да бъде изравнен.

Палермо – Интер 4:3 (11 септември)

Играчи на мача бяха капитанът на Палермо Фабрицио Миколи и нападателят на Интер Диего Милито, които отбелязаха по два гола. Десет дни по-късно наставникът на „нерадзурите“ беше уволнен.

Майорка – Атлетико Мадрид 3:4 (21 май)

Кун Агуеро направи резултата калсически в 60-та минута с втория си гол в срещата, но домакините се върнаха в мача с попадения на Де Гузман и Вебо. Отново Агуеро се разписа обаче в 81-та минута и уби интригатра в мача.

Интер – Рома 5:3 (6 февруари)

Срещата можеше да бъде дори по-резултатна, ако не бяха многобройните пропуски и на двата отбора, като Рома дори успя да върне два гола с човек по малко на терена.

Челси – Арсенал 3:5 (29 октомври)

Освен, че Челси имаше репутацията на отбор, който често записва „сухи“ мрежи, това, което направи загубата още по-трудна за преглъщане, бе факта, че те бяха по-добрият отбор през първото полувреме.

Валенсия – Расинг Сантандер 4:3 (27 август)

Първенството на Испания започна по-изключително драматичен начин, като Роберто Солдадо се отличи с хеттрик и автогол в срещата.

Дженоа – Рома 4:3 (20 февруари)

Рома водеше с 3:0, но Клаудио Раниери успя така да разбърка състава си, че Дженоа да запише пълен обрат.

Осасуна – Севиля 3:2 (11 май)

Осасуна изоставаше с два гола на полувремето но успя да победи „андалусийци“ и да се спаси от изпадане.

Наполи – Лацио 4:3 (3 април)

С основна заслуга за победата на неаполитанци бе уругваецът Единсон Кавани, който записа хеттрик в последните 30 минути на двубоя.

Милан - Удинезе 4:4 (9 януари)

С по два гола за домакините и гостите се отличиха Алешандре Пато и Антонио Ди Натале, а Златан Ибрахимович се превърна в герой за своите, като изравни резултата в 93-та минута.

Анжи (Махачкала) – ЦСКА (Москва) 3:5 (23 октомври)

Четири от осемте гола бяха отбелязани в рамките на девет минути, а Сейду Думбиа надигра най-скъпоплатения играч в света Самуел Ето'о като отбеляза хеттрик.

Лече – Милан 3:4 (23 октомври)

Милан губеше с 0:3 на почивката преди Кевин Принс-Боатенг да се развихри и да отбележи невероятен хеттрик.

Велес Сарсфийлд - Универсидад Католика 3:4

Домакините от Велес водеха с 3:1 до почивката, но в последните 15 минути на мача чилийците направиха обрат в мача от турнира Копа Либертадорес.

Флуминензе - Гремио 5:4 (16 ноември)

Бившият нападател на Лион Фред заби четири гола за домакинската победа на Флуминензе в мач от бразилското първенство.

Нюкясъл - Арсенал 4:4 (5 февруари)

„Свраките" губеха с 0:4 до 69-ата минута, но след това изравниха и дори можеха да победят. Това бе първият път в историята на Висшата лига, в който отбор успява да заличи изоставане от четири гола и стига до точка.

Сантос – Фламенго 4:5 (28 юли)

Сантос поведе с 3:0 с нероятен гол на Неймар, но Роналдиньо напомни за класата си и отбеляза хетрик за победата на своите.