Палермо победи Катания в дербито на Сицилия

С два гола на Йосип Иличич Палермо победи гостуващия Катания с 3:1 в първия мач от 14-ия кръг на Серия А.

С успеха в дербито на Сицилия Палермо се изкачи на 14-то място в класирането с 14 точки актив. Катания на седмо място с 19 точки.

Фабрицио Миколи откри резултата в 10-та минута, реализирайки своя гол номер 100 в Серия А. Нападателят се появи в игра за първи път от три седмици, след като се възстановяваше от контузия. Палермо имаше пълно превъзходство в двубоя.

В 22-ра минута Франко Бриенца уцели гредата, а малко по-късно пропуск направи и Мишел Морганела. Словенският нападател Иличич вкара първия си гол четири минути след началото на второто полувреме, а в 70-та минута покачи на 3:0.

И за двете попадения асистира Бриенца. 20 минути преди края на срещата Франческо Лоди върна един гол за гостите.

"Да спечелим това дерби беше много важно за нас и за феновете ни", каза Иличич, който има три попадения от началото на сезона. Лидерът Ювентус, който има 32 точки, гостува на Милан късно тази вечер.