Паласио с два гола за успех на Интер в контрола

снимка: Guliver/Getty Images

Рожденикът Естебан Камбиасо и новото попълнение Родриго Паласио донесоха на Интер успех с 3:0 над тунизийския Атлетик Бизертин в контролна среща, играна снощи в Швейцария.

За "нерадзурите" това бе финален тест преди първия двубой с Васлуй от плейофите за влизане в Лига Европа, като първата среща с румънците е на 23 август.

Вратарят Самир Ханданович пропусна спаринга, като привлеченият от Удинезе страж се възстановява от претърпяната операция на коляното. Ханданович ще отсъства от игра още няколко седмици, а в негово отсъствие пази резервата Лука Кастелаци.

Други от новите попълнения Жуан и Матиас Силвестре пък оформиха двойка в центъра на защитата, докато Уесли Снайдер, Филипе Кутиньо и Родриго Паласио тормозиха защитата на тунизициите.

Още в първата минута Кутиньо тресна гредата зад африканския вратар, а в 14' празнуващият рожден ден Естебан Камбиасо откри, възползвайки се от асистенция на Дъглас Майкон.

До края на мача на два пъти се разписа Родриго Паласио, като аржентинецът вкара по веднъж в първото и второто полувреме. В 31' Паласио получи асистенция от Снайдер и удвои, а в 64' се разписа отново след успешна добавка.