Палас изпорти дузпа в края и пропусна да изпрати Сити към 2018 с първа загуба

Кристъл Палас и Манчестър Сити извъртяха постно 0:0 в среща от 21-ия кръг на английската Висша лига.

За гостите от Манчестър това можеше да бъде 19-а поредна победа в шампионата, но и с хикса, "гражданите" продължават друга страхотна серия - без загуба от началото на сезона, което им отрежда първото място, докато Кристъл Палас е близо до изпадащите с едва 4 успеха.

Бентекe пропусна добра възможност за Палас през първата част, а Таузънт шокира всички с удар в аут от 10-ина метра четвърт час преди края. Агуеро, Гюндоган, Де Бройне и Сане пък се разминаха с гола за Сити.

В последната минута Палас получи спорна дузпа, за фаул на Стърлинг срещу Заха, но Лука Миливоевич стреля в тялото на Едерсон и пропусна да вкара за първата загуба на "гражданите" от началото на сезона.

Тежки контузии за лидера в класирането получиха две от звездите Габриел Жезус и Кевин де Бройне.