Палачът на ЦСКА продължава напред, Сараево отпадна от Лига Европа

Екзекуторът на ЦСКА - Мура (Словения), продължава да пише история при дебюта си в европейските клубни турнири.

Словенците се класираха за плейофа за влизане в групите на турнира, макар че на терена загубиха с общ резултат 0:5 в двата мача срещу украинския Арсенал (Киев).

Мура обаче получи служебна победа в първия мач 3:0 заради нередовен играч в състава на Арсенал и въпреки загубата на реванша с 0:2 снощи се класира напред, макар и без да отбележи гол.

Отборът на ФК Сараево, който отстрани Левски в предишния кръг на турнира, бе елиминиран от черногорския Зета благодарение на правилото за гол на чужд терен.

В първия мач преди седмица Сараево спечели с 2:1, но снощи на реванша загуби с 0:1 и приключи участието си в Лига Европа.

Победителят в Шампионска лига за 2010 година Интер (Милано) бе на прага на унизително отпадане от хърватския Хайдук (Сплит) след домакинска загуба с 0:2 на реванша снощи.

"Нерадзурите" все пак продължават напред благодарение на победата си с 3:0 в първия мач преди седмица. Анте Вукушич откри резултата в полза на Хайдук от дузпа в 23-а минута, а Иван Вукович удвои в 58-а минута и накара зрителите на "Сан Сиро" да треперят до края на мача.

"Все още е началото на август и е нормално да не сме във форма. Най-важното е, че продължаваме напред", коментира старши треньорът на Интер Андреа Страмачони.

Друг именит отбор - Ливърпул, нямаше подобни проблеми и след победа с 3:0 срещу Гомел от Беларус продължава напред с общ резултат 4:0. Фабио Борини и Стивън Джерард се разписаха през първото полувреме, а след почивката Глен Джонсън оформи класическото 3:0, информира БТА.