Пак той! Стивън Петков герой, Ботев настигна Левски

Ботев обърна Пирин насред Благоевград и победи с 2:1 в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Срещата премина под диктовката на пловдивчани, а в герой за тях се превърна за пореден път Стивън Петков. Нападателят пак влезе като резерва, а 240 секунди по-късно вкара и донесе 3 точки за гостите.

Феновете на стадиона бяха доста малко - около 800 на домакините и 60-65 бултраси. Запалянковците на Пирин опънаха 2 транспаранта против боса на тима - Камбитов. Полиция обаче се намеси и свали обидните надписи по адрес на шефа на клуба и кмет на Благоевград. Това отприщи яростта на ултрасите и те едва бяха усмирени.

В клетката на ботевистите пък на няколко пъти бяха палени множество факли, които прекъсваха двубоя.

Пиринци стартираха ударно и още в 7-ата минута поведоха. Вкара бившето "канарче" Станислав Костов, който засече центриране от фаул на Аймен Суда от упор и не остави шансове на Чворович.

После на терена имаше само 1 отбор - този на Ботев. Гостите натискаха яко и държаха инициативата с много подавания и атаки по крилата. Равенството бе възстановено в 22-ата минута. Тогава заучено изпълнение на фаул изведе Неделев вдясно по диагонал срещу стража. Националът не поколеба и с техчичен изстрел по земята опъна мрежата зад Макенджиев, който над 300 минути не бе пускал гол в елита.

През втората част Ботев продължи да господства и търсеше усилено успеха. Той дойде чрез обичайно заподозрения Стивън Петков. Таранът се появи в 70-ата минута, а 4 по-късно получи пас от Данчо Минев и от няколко метра с глава прониза вратаря. При ситуацията останаха леки съмнения за засада, но сякаш Петков бе на една линия със защитник в зелено.

Пирин пробва нещо като лек стихиен натиск, но усилията на домакините не бяха достатъчни и Ботев съвсем заслужено взе 3 точки от тежкото гостуване в Благоевград.

С тази победа "жълто-черните: събраха 24 точки и вече са само на 1 пункт от третия Левски. На "сините" предстои гостуване на Лудогорец, което почти сигурно значи, че актовът им ще остане непроменен. Пирин пък е с 11-о място с 13 точки.